top of page
ČASTÉ DOTAZY
 
 
OBECNÉ
 

 

CO JE BNB PLUS?

BnB Plus nabízí kompletní služby pro majitele nemovitostí a hostitele na rezervačních platformách, např. Airbnb nebo Booking.

 

PŮSOBÍTE JEN V PRAZE?

Ano, zaměřujeme se jen na naše hlavní město, zejména na lokality Praha 1, Praha 2 a Praha 3.

 

PRO KOHO JE BNB PLUS URČENÉ?

BnB Plus je pro majitele nemovitostí, kteří hledají spolehlivou správu svého majetku. Zaměřujeme se také na pomoc pro hostitele, kteří svoji nemovitost nabízejí ke krátkodobým pronájmům. Mezi našimi klienty jsou majitelé celých bytů ale i ti, kteří pronajímají jen volný pokoj v bytě/domě. 

 

KDO VYUŽÍVÁ SLUŽBY BNB PLUS?

Naše služby využívají majitelé bytů, kteří se rozhodli vydělat na svém bytu více něz pomocí dlouhodobého pronájmu, ale i ti, kteří jedou na určitou dobu mimo ČR a chtějí svou nemovitost bezpečně pronajmout. 

 

JAKÉ PRONAJÍMÁTE NEMOVITOSTI?

Zaměřujeme se na veškeré nemovitosti, které se dají pronajmout. Jedná se tedy o volný pokoj, byt či dům.

 

JE MOŽNÍ PŘES VÁS PRONAJMOUT I MOU NEMOVITOST, KDYŽ JSEM NA DOVOLENÉ?

Ne, tuto službu již nenabízíme. Zaměřujeme se na dlouhodobou spolupráci s našimi klienty.

 

PROČ BYCH MĚL SVŮJ BYT PRONAJÍMAT KRÁTKODOBĚ?

Mnoho lidí po celém světě vydělává peníze jako hostitel/ka na Airbnb. Od spoření na opravy v domácnosti po dovolenou tvých snů, hostitelé používají výdělky k financování svých vášní. Někteří využívají krátkodobý pronájem místo dlouhodobého.

 

MOHU SI KLÁST POŽADAVKY NA TO, JAKÉ HOSTY PŘIJMU?

Ano! Budeme vybírat pouze ty hosty, kteří budou splňovat vaše požadavky a budou souhlasit s předem nastavenými pravidly. Další možností je nastavení rezervace pouze pro hosty, kteří mají skvělá hodnocení od ostatních hostitelů.

 

MUSÍM KAŽDOU OBJEDNÁVKU POTVRZOVAT?

Ne! Vše je na domluvě. Mnoho hostitelů s okamžitou rezervací má průměrně až 2x více rezervací.

 

MOHU ZRUŠIT UBYTOVÁNÍ HOSTA?

Pokud se vám nezdá chování hosta, kterýsi váš byt/dům rezervoval přes okamžitou rezervaci na Airbnb, kdykoliv před nebo během jeho pobytu můžeme jeho rezervaci kdykoliv zrušit,

 

JAKÉ NEZBYTNOSTI MUSÍ NEMOVITOST SPLŇOVAT?

Většina hostitelů udržuje svou nemovitost, která je hostům k dispozici, v čistotě a poskytují základní vybavení jako je čisté povlečení, ručníky a toaletní papír. V případě nutnosti prostředky doplňujeme a cenu pak odečteme z vaší následující výplaty.

 

CO ODE MNE K PRONÁJMU BYTU POTŘEBUJETE?

3 sady všech klíčů (jedna pro nás, jedna pro hosty a jedna rezervní - ty využívá externí úklidová služba v případě potřeby), 3 sady čistého povlečení a dvojnásobek počtu ručníků podle maximálního počtu osob.

 

JE TO BEZPEČNÉ? NEZNIČÍ MI NĚKDO BYT?

AirBNB má systém ověřování profilů, totožnosti cestovatelů a zpětné vazby předchozích hostitelů, díky kterému je ubytování Airbnb hostů naprosto bezpečné. V rámci pronájmu přes Airbnb můžete zvolit i to, že hosté před pronájmem zaplatí vratnou “bezpečnostní zálohu”, která je použita pokud se něco rozbije, či se něco ztratí. Máme s Airbnb široké zkušenosti jako hostitelé i hosté a vždy bylo vše v naprostém pořádku, nikdy jsme tuto možnost nemuseli využít. Obecně se nedoporučuje nechávat cennosti.

 

JAK PROBÍHÁ VÝPLATA PENĚZ?

Nabídku na Airbnb publikujeme na našem profilu, platba z výplat po odečtení provize Airbnb (3 %) směřuje na náš učet, ze kterého se strhne naše provize a poplatek za úklid (které jsou zvláštní položkou mimo cenu pronájmu bytu na Airbnb) a následně je odeslána zbylá částka na váš účet. Airbnb standardně vyplací již dopředu zajištěné peníze první den po příjezdu hostů, my je odesíláme 1x měsíčně bankovním převodem.

 

JE V 20% PROVIZI ZAHRNUT I ÚKLID? 

Ne. Úklid platí hosté a cena za úklid není zahrnuta v ceně za krátkodobý pronájem. K úklidu využíváme naše zaměstnance, ale také externí úklidové společnosti.

 

MUSÍM PŘÍJEM Z AIRBNB DANIT?

Doporučujeme všem našim klientům, aby se poradili s daňovým poradcem.

 

 
SLUŽBY
 

 

VYŘÍDÍTE ZA MNE KOMUNIKACI S HOSTEM?

Ano! Rychlá odpověď potencionálním hostům je zásadní. Zvyšujete se tím šance, že se host rozhodne právě pro vaši nabídku. Nechte komunikaci na nás a váš čas využijte lépe.

 

VYŘÍDÍTE ZA MNE I HODNOCENÍ?

Ano. Zajišťujeme i interakci s vašimi hosty po odjezdu! Tyto komentáře vkládáme prostřednictvím našeho profilu.

 

KOMUNIKUJETE S HOSTY MÝM JMÉNEM?

Ne, všechny nabídky publikujeme pod naším profilem kvůli lepší organizaci.

 

JAK PROBÍHÁ PŘEDÁNÍ KLÍČŮ?

Přijedeme k vám, kde nám ukážete váš volný pokoj, byt či dům. Hostům chceme prozradit daleko víc, než jen to, kde najdou koupelnu a postel. Po našich klientech vyžadujeme, aby nám řekli zajímavost o bytu či okolí. Klíče hostům předáváme buď na pobočce, předem domluveném místě či přímo u nemovitosti.

 

DOKÁŽETE MI ZAJISTIT ÚKLID?

Ano, samozřejmě. Máme skvělé vztahy s několika externími firmami, které zařídí úklid rychle, kvalitně a levně.

 

DOKÁŽETE MI PORADIT SPRÁVNĚ NASTAVIT CENU PRONÁJMU?

Ano. Správně stanovená cena na Airbnb je základem pro úspěšný pronájem.

 

ZVÝŠÍTE OBSAZENOST MÉHO PRONÁJMU? 

Pevně věříme že ano! Díky našim zkušenostem, správně zvolené cene, poutavým fotkám a hlavně kvalitní a rychlé komunikaci s hosty na Airbnb se nám daří zvyšovat obsazenost bytů našich klientů.

 

bottom of page